Baník Albrechtice "B" v domácím střetnutí zvítězil nad Baníkem Rychvald

"Na mokrém hřišti v Albrechticích předvedl domácí tým Baník Albrechtice "B" fotbalovou lekci. Ačkoliv se Baník Rychvald snažil držet krok, nedostatečná obrana a výborný výkon domácích vedl k jasným rozdílům na skóre. Zápas plný emocí, gólů a fotbalové vášně ukázal, kdo je momentálně v lepší formě v okresním přeboru Karviná."

V neděli 3. září 2023 se na mokrém hřišti v Albrechticích představily dva týmy z okresního přeboru Karviná kategorie starších žáků. V druhém kole tohoto ročníku se střetl domácí tým Baník Albrechtice "B" s Baníkem Rychvald.

Je nutno zdůraznit, že před zápasem přešel nad stadionem vydatný déšť, což mohl být pro některé hráče komplikujícím prvkem. I přes vlhké podmínky bylo hřiště v dobrém stavu a umožnilo oběma týmům předvést svůj fotbalový um.

Přestože Baník Rychvald vstoupil do zápasu s nepříjemným skóre 1:5 z předchozího zápasu proti Gascontrol Havířov, fanoušci doufali v obrat. Pro Baník Albrechtice to byl první zápas sezony, jelikož měli jeden zápas odložen.

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že domácí mají navrch. A potvrzení toho přišlo rychle. Olszar Ondřej otevřel skóre v 9. minutě a Culinka Ondřej přidal další branku ve 13. minutě. Byl to však až gól Řuchovského Petra v 14. minutě, který potvrdil dominanci Albrechtic. Hosté však nezůstali pozadu a Blanik Vojtěch vstřelil jediný gól pro Rychvald ve stejné minutě. Domácí si poté připsali další branky díky Piskorzovi Filipovi, Řuchovskému Petrovi a Meleckému Václavovi. Není možné nezmínit vlastní branku Scholze Tomáše ve 40. minutě.

Baník Rychvald měl během zápasu několik slibných protiútoků, hlavně díky úsilí Vojtěcha Blaníka, avšak kromě jedné branky se jim nepodařilo skórovat. Ačkoliv vytěžili osm rohových kopů, brankové úspěchy se nedostavily.

Chyby v obraně hostů byly zřejmé a mnoho gólů vzešlo právě z těchto nedostatků. Domácí hráli s větším důrazem a jejich výkon byl lépe koordinovaný.

Po zápase trenér Baníku Rychvald řekl: "Prostě soupeř byl lepší, přetlačil nás na naší polovině a dostali jsme zbytečné hloupé góly. Nebyl to optimální výkon, byly tam některé individuální chyby, které rozhodly zápas."

Tohoto dne byl Baník Albrechtice "B" jasným vítězem. Jejich dobrá forma a důraz v zápase jim přinesl vítězství, zatímco Baník Rychvald bude muset pracovat na odstranění chyb v obraně, pokud chtějí v budoucnu dosáhnout lepších výsledků.