Baník Rychvald vs. Gascontrol Havířov: 1:5 – Drsná lekce v neproměňování šancí na startu sezony

Rychvald, 26.8.2023 - Na domácím hřišti Baníku Rychvald vstoupili Baník a Gascontrol Havířov do svého úplně prvního zápasu nové sezony. Mladíci obou týmů předvedli zápas plný emocí, kde výsledek mohl být klidně jiný, nebýt neproměněných šancí domácích.

První poločas začal opatrněji, s oběma týmy hledajícími své místo na hřišti. Dorotka Brinziková z Havířova se ale brzy ukázala jako výrazný a nebezpečný prvek, který sužoval obranu Baníku. V 6. minutě se k první vážné šanci dostal Vojtěch Blaník, jehož střelu zastavil brankář Gascontrolu, za cenu rohového kopu.

Přestože domácí vytvářeli více šancí, branku do poločasu vstřelili hosté. Brinziková ve 35. minutě překvapila všechny střelou skoro z půlky hřiště.
Domácí brankář nestačil zareagovat – 0:1.

Druhý poločas začal opět aktivně pro Baník. Vojta Blaník v úvodní minutě namířil vedle branky. V 49. minutě přišel klíčový okamžik zápasu. Hráč Gascontrolu v pokutovém území zahrál rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Nařízený penaltu následně kopnul Michal Ozdinec, ale bohužel pro domácí trefil přímo brankáře.

Gascontrol Havířov poté přidal na rychlosti a začal trestat domácí za jejich nepřesnost v koncovce. Brinziková přidala svůj druhý gól v 50. minutě, následovaná Branichem ve 54. minutě a Mašlárem v 59. minutě. K nelibosti domácích se v 68. minutě zrodil vlastní gól, čímž hosté přidali další trefu. Domácí se dočkali alespoň čestné branky, když v 70. minutě skóroval Blaník.

Po zápase trenér Gascontrolu prohlásil:
"První zápas tak asi dobrý ne, vyhráli jsme, a to je důležité. Výkon nic moc, ale začínáme."
Na druhé straně trenér Baníku litoval ztracených šancí:
"Tak zápas jsme si prohráli v 1. poločase tím, že jsme nedali ze čtyř šancí čtyři góly, vyložených, no a v 2. poločase jsme neproměnili penaltu a pak se tým asi sesypal, nebo jak to mám říct a dostali jsme zbytečné laciné góly."

Toto utkání určitě poslouží oběma týmům k zamyšlení, co zlepšit v následujících kolech sezony.