Baník Rychvald zvítězil nad FC Horními Bludovicemi ve vyrovnaném zápase

V sobotu 11. května 2024 se na stadionu Baníku Rychvald odehrál napínavý zápas okresního přeboru Karviná proti týmu FC Horními Bludovicemi. Před 70 diváky a pod vedením rozhodčího Knispela se oba týmy pustily do boje, který se nesl ve vyrovnaném duchu.

První poločas:

Začátek zápasu byl takticky opatrný od obou stran, což se odrazilo na absenci gólů. První poločas skončil bez branek s výsledkem 0:0, i přes několik dobrých pokusů obou týmů.

Druhý poločas:

Hned na začátku druhého poločasu se Baník Rychvald dostal do vedení, když v 46. minutě Tomáš Prachař úspěšně skóroval. Bohužel pro něj, musel být kvůli zranění ihned vystřídán. FC Horními Bludovice nenechalo tento gól bez odpovědi, a ve 60. minutě se jim podařilo srovnat skóre na 1:1 díky precizní střele Šimona Mrozka.

Baník ale znovu ukázal svou sílu ve 64. minutě, kdy Radovan Riška výborně posunul míč po straně na Maria Kroščena, který efektivně zakončil a vrátil vedení Baníku Rychvald na 2:1. O devět minut později, v 73. minutě, přišel další klíčový moment, kdy Jiří Dolák z Horních Bludovic fauloval Ondřeje Ludvíka, což si vysloužil červenou kartu, a jeho tým tak dohrával v deseti lidech.

Závěr zápasu:

Zbytek zápasu se nesl ve znamení pokusů FC Horními Bludovice o vyrovnání, ale Baník Rychvald si své vedení uhlídal. Skóre se již do konce zápasu neměnilo, což znamenalo vítězství Baníku Rychvald 2:1. Tento zápas představoval klíčové vítězství pro Baník v rámci okresního přeboru a posílilo jejich pozici v tabulce.