Foltynův hattrick přináší Baníku Rychvald jasnou výhru nad Baníkem Doubravou

Na stadionu před 80 diváky se uskutečnil zápas mezi Baníkem Doubravou a Baníkem Rychvald, který skončil vítězstvím Baníku Rychvald 3:0.

První poločas

První poločas byl charakteristický jasnou dominancí Baníku Rychvald, který měl mnoho šancí, ale nedařilo se je proměnit v góly. Hráči měli jasnou převahu v držení míče, ale chybělo jim štěstí v zakončení. Nejvýraznější příležitostí byla situace, kdy Prachař uvolnil míč po levém křídle a našel Rišku u malého vápna. Míč mu skvěle nahrál přímo do běhu, ale špatný odskok míče způsobil, že Riška místo jasného gólu trefil jen vzduch. Přestože se brankové situace množily, skóre zůstalo do konce první půle nerozhodné.

Druhý poločas

Druhá půle přinesla vyrovnanější hru, což zpočátku dávalo Baníku Doubrava naději na obrat. Nicméně klíčovým momentem byla situace v 48. minutě, kdy se Riška po dobré přihrávce dostal do brejku, obcházel vybíhajícího brankáře, který ho však fauloval. Tento incident vedl k penaltě, kterou suverénně proměnil Foltyn a poslal tak Baník Rychvald do vedení. Jen o pár minut později, Baník Doubrava málem vyrovnal, když se dostali do velké šance, ale místo jistého gólu přestřelili bránu z bezprostřední blízkosti.

Rozhodující momenty od Foltyna

Po této chvíli vzal zápas do svých rukou Josef Foltyn. Ve 80. minutě navedl míč z pravé strany na hranici šestnáctky a poslal ho krásnou křivkou levou nohou přímo na vzdálenější tyč, kde míč skončil v síti. Tento gól byl pro Baník Doubrava demoralizující, a než se stačili vzpamatovat, Foltyn zasadil další úder. Ihned po rozehrávce se k míči dostal znovu a bez váhání vystřelil z 40 metrů, posílaje balon přesně pod břevno.

Závěr

Výsledkově skvělý výkon Baníku Rychvald, zejména ve druhé půli, reflektoval jejich schopnost proměnit šance ve skutečné góly. Naopak Baník Doubrava, přestože měli šance, zůstali bez úspěšného zakončení a museli se smířit s porážkou 0:3.