Drama v souboji Baníků: Rychvald zvítězil nad Doubravou v poslední minutě

V okresním přeboru Karviná se v 7. kole střetly dva Baníky – Rychvald a OKD Doubrava. Zápas nakonec skončil vítězstvím domácího Baníku Rychvald 2:1. Pro Rychvald je to první výhra v domácím prostředí.

V sobotu 16. září v 15:30 hodin zahájil rozhodčí Ondřej Kiška zápas sledovaný 80 diváky. Ačkoliv Baník Rychvald v minulém zápase deklasoval Petřvald 4:1, v tomto zápase se zdálo, jako by na hřišti byl úplně jiný tým.

Rychvaldská sestava: V obraně nastoupil Samlík na pravém kraji, Pluta a Gorniák jako stopeři, zatímco Cichoň byl na levém boku. Pravá záloha byla svěřena Riškovi, středovými hráči byli Solich a Musil a na levém křídle se objevil Josef Foltýn. V útoku pak působili Blažek a Kurušta.

První poločas: První poločas byl vyrovnaný, avšak s mírnou převahou Doubravy. Ta byla aktivnější na míči a více si střílela, avšak bez vážnějšího nebezpečí pro brankáře Rychvaldu. Naopak Baník měl tři střely mimo. Zvláště mezi 30. a 40. minutou zápasu se hráči Baníku stáhli do defenzivy a nechali až pět útočníků vepředu, aniž by se některý z nich vrátil pomoci v záloze, což vytvořilo obrovský prostor pro Doubravu.

Avšak i přes tuto „defenzivní taktiku“ dokázal Baník Rychvald v 37. minutě otevřít skóre. Po nakopnutém míči na křídlo se Blažek prodral do šestnáctky a následně servíroval míč Kuruštovi, který ho poslal do sítě.

Druhý poločas: Po změně stran se Rychvald probudil, trefil třikrát tyč a měl více šancí

V 54. minutě předvedla Doubrava akci "malou domů" a následoval nepřímý kop z 6 metrů, ale bez výsledku. V 79. minutě vyrovnal Cina Petr pro Doubravu, když se po jediném pořádném útoku týmu Baníkovský brankář sice dotkl míče, ale golu nezabránil.

Baník poté upadl do útlumu a Doubrava převzala kontrolu nad hrou.

Drama vyvrcholilo v 93. minutě, kdy po rohovém kopu Prachaře zakončoval hlavou Kurušta a zajistil svému týmu tři body.

Trenér Doubravy: "Dnešní zápas byl z naší strany v prvním poločase opatrný a špatný. Ve druhém se to zlepšilo a měli jsme bod na dosah. Mysleli jsme si dokonce, že bychom mohli zápas otočit. Bohužel, jedna chyba nás stála vedení a tři body."

Výsledek tohoto zápasu ukazuje, jak nevyzpytatelný a napínavý může být fotbal, kdy se výsledek rozhoduje až v posledních vteřinách. Baník zůstává na 5 místě tabulky.