Baník Rychvald otočil role a zdolal favorita ze Slavoje Petřvald.

V šestém kole okresního přeboru předvedl Baník Rychvald ve střetu se Slavojem Petřvald překvapivý výkon. Přestože byl Slavoj favoritem, Baník se ukázal být silnějším týmem na hřišti.

V sobotu 9. září se v Petřvaldu uskutečnilo vzrušující střetnutí 6. kola okresního přeboru mezi týmy Slavoj Petřvald a Baník Rychvald. Na stadionu, kde hlavním rozhodčím byl Dabrowski Artur, fandilo 150 diváků.

První poločas byl ve znamení lehké převahy Slavoje Petřvald. Ve 10. minutě se po rohovém kopu prosadil Kurušta, který hlavou poslal Baník do vedení. Slavoj mohl vyrovnat těsně před koncem prvního poločasu, když měli šanci zakončit do prázdné branky ze šestnáctky, ale míč skončil vedle. Riška z Baníku měl možnost navyšovat náskok, když si řádně naběhl z pravé strany, ale brankář Slavoje ho vychytal.

Druhý poločas začal ještě více ve prospěch hostujícího Baníku. Gólman Slavoje David Sliwka udělal v 47. minutě osudnou chybu, když po nepodařeném odkopu poslal míč přímo na nohu Vojtěcha Musila, který zvýšil na 2:0. V 55. minutě se pak Kurušta prosadil znovu, když svou přízemní střelou levou nohou zvýšil vedení Rychvaldu na 3:0. Kurušta dokázal svůj hattrick a posunul Baník do vedení 4:0. V 65. minutě se však Lukáš Doležal ze Slavoje prosadil a po chybě stopéru Baníku snížil na 1:4. Krátce poté Pohlodko z Baníku zatáhl míč po pravé straně a nabídl ho Čichoňovi, ale ten svou ranou z prvního doteku přestřelil.

Po skončení zápasu se Baník Rychvald posunul na 5. místo v tabulce s 11 body, kdežto Slavoj Petřvald skončil těsně za ním na 6. místě s 7 body. Přestože ještě zbývá odehrát utkání Bludovice proti Gascontrol Havířov, postavení Baníku v tabulce zůstane nezměněné.

Toto kolo ukázalo, že v okresním přeboru lze očekávat mnoho vzrušení a nečekaných obratů. Fanoušci obou týmů se nyní těšící na další zápasy s napětím, jak se vyvinou výkony jejich favoritů.