Drama do poslední minuty: Baník a Slovan odcházejí s bodem za remízu.

V dramatickém střetu okresního přeboru předvádějí Baník Rychvald a Slovan Havířov svůj fotbalový charakter. Ve hře, kde bylo vše otevřené až do posledních minut, remizovaly oba týmy 3:3. Zápas sledovalo 89 diváků, hlavním rozhodčím byl Karel Plonka.

Rychvald ukazuje sílu, ale Havířov dává jasně najevo, že neustoupí.

Baník Rychvald hrál v rozestavení 4-1-1-2-2. V obraně byli Samlík, Pluta, Blažek, a Vondrák. Zálohu drželi Solích, Cichoň, Kurušta a Riška. V útoku se ukazovali Musil a Foltýn. V sestavě chyběl Mario Krosčen, který byl potrestán červenou kartou z předešlého zápasu a dostal Stopku na čtyři zápasy.

První poločas byl charakteristický svou dynamikou. Baník Rychvald ukázal ve prvních 25 minutách, proč je třeba jej brát vážně, když vytvořil větší tlak na soupeře. V 19. minutě přišel zlomový okamžik – Radovan Riška byl ve vápně faulován a rozhodčí Plonka nařídil penaltu. Lukáš Kurušta si vzal odpovědnost na sebe a bezpečně překonal brankáře hostů, posunul tím domácí do vedení 1:0. Kurušta se trefil chladnokrevně, ačkoli brankář hostů na míč dosáhl, ale nezabránil mu v cestě do sítě. Pouhých sedm minut poté zaznamenal Vojtěch Musil druhý gól Baníku a zdvojnásobil tím vedení na 2:0. Musil měl v 28. minutě možnost dalšího gólu, ale byl signalizován v postavení mimo hru, a jeho trefa tak nebyla uznána.

Ovšem Slovan Havířov nebyl tým, který by se vzdal. Rychlou reakci ukázali ve 32. minutě, kdy Adam Pittner snížil na 1:2. Pouhé dvě minuty poté, v 34. minutě, přišel vyrovnávací gól od Davida Horniaka, který po skvělé rychlé kombinaci završil nápor hostů a srovnal na 2:2.

Druhý poločas: souboj vůlí, drama až do poslední minuty

Začátek druhého poločasu přinesl další vzrušení. V 60. minutě měl Lukáš Kurušta šanci opět strhnout vedení na stranu Baníku z penalty, ale tentokrát se mu nedařilo. Slovan následně zaznamenal svůj třetí gól v 67. minutě, když David Horniak přesným kopem z přímého kopu překonal Baníkovského brankáře.

Tomáš Prachař z Baníku byl v 75. minutě vyloučen a zdálo se, že to bude pro domácí těžká rána. Nicméně, o minutu později přišel vyrovnávací gól od Musila, který poslal míč do sítě po centru Pohlodka. V závěru mohl ještě rozhodnout Pohlodko, ale minul branku.

Po skončení zápasu byly emoce na obou stranách smíšené. Zatímco Baník Rychvald byl rád za bod po vyloučení svého hráče, Slovan Havířov cítil, že mohl zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Jedno je jisté, fanoušci, kteří přišli na toto vzrušující utkání, nebyli zklamáni.

Hodnocení trenérů:

Zdeněk Závacký (Baník Rychvald): V prvním poločase jsme jednoznačně dominovali a vedli 2:0. Bohužel se jim zranil gólman a během dvou minut srovnali na 2:2. Druhý poločas byl už vyrovnaný a plný šancí na obou stranách. Nakonec jsem byl rád i za remízu 3:3, protože nás soupeř dokázal překonat na 3:2, ale my jsme ještě vyrovnali.

Trenér Slovanu Havířov, Milan Slováček: "Tak přijeli jsme tu pro vítězství. Začátek se nám nepovedl, ale na to, že to bylo 2:0 a domácí měli 2 penalty si myslím, že zápas byl dobrý a remíza byla spravedlivá."