Vyrovnaná bitva v Horní Suché: Baník Rychvald získal bod v deseti

Ve třetím zápase okresního přeboru Karviná došlo k očekávanému střetu mezi SK Horní Suchá "B" a TJ Baník Rychvald. Duel na umělé trávě nabídl divákům hned několik dramatických momentů.

Horní Suchá, 27. srpna – Na domácím hřišti SK Horní Suchá dnes o 10:45 začal zápas, který přilákal 80 diváků. Rozhodčím duelu byl Pavel Sýkora. Baník Rychvald nastoupil v rozestavení 4-4-2, kde v brance stál Ivan Daniel, v obranné čtveřici hráli Samlík Martin, stoperskou dvojici tvořili Blažek Roman a Pluta Lukáš a na levém kraji se objevil Berešík Tomáš. Ve středové řadě byli aktivní Vondrák Jan, Cichoň Marek, Kurušta Lukáš a vpravo Kroščen Mario. V útoku se snažili Riška Radovan a Foltyn Josef.

Zápas nabídl hned několik zajímavých momentů. Již ve 4. minutě byla Suchá na koni. Po rohovém kopu hráč Baníku v pokutovém území zahrál rukou. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který s chladnou hlavou pak proměnil René Kolder. Ve 34. minutě mohl vyrovnat Riška, když po krásné individuální akci přihrál Foltýnovi, ale ten branku minul.

Přesto se Baníku podařilo srovnat krok ještě před koncem prvního poločasu. Po faulu na hráče Baníku si přímý kop nárokoval Kurušta a jeho krásně umístěná střela skončila v síti – 1:1.

Druhý poločas přinesl ještě více emocí. V 50. minutě vyvolala kontroverzi situace v pokutovém území Suché, kdy hráči Baníku vehementně reklamovali ruku domácího hráče, ale rozhodčí penaltu nenařídil.

V 60. minutě se domácím podařilo opět ujmout vedení, když skóroval Drábek Dominik. Avšak v 69. minutě se Baník prosadil znovu – Bereš vystřelil na branku, brankář vyrážel, ale na odražený míč si naběhl Mario Kroščen a srovnal na 2:2.

Zlomovým okamžikem zápasu byla 76. minuta. Během rohového kopu Horní Suchá hostující hráč zahrál rukou, což vedlo k nařízení pokutového kopu. Kroščen Mario reagoval na rozhodčího tak nevhodně, že byl za svůj neslušný verbální projev vyloučen. Baník tak byl redukován na deset hráčů. Následný pokutový kop kopal Drábek Dominik, avšak skórovat se mu nepodařilo.

Po tomto kole je v tabulce Suchá na sedmém místě, zatímco Baník je devátý.

Reakce trenéra Baníku Rychvald Zdeňek Závacký:

"Si myslím, že to byl celkem vyrovnaný zápas. Možná béčko bylo i trošku lepší, ale nás trošku rozhodčí „řezali“.
„Tam byla jedna jasná ruka, co nepískali, a zase nám pískli dvě jiné. V deseti to bylo těžký. Ale nakonec si myslím, že remíza je zasloužená"