Hatrick Kurušty nestačil: Baník Rychvald podlehl silnému Havířovu před domácími fanoušky.

V sobotu 19. srpna 2023 se na domácím hřišti Baníku Rychvald uskutečnilo střetnutí s MFK Havířov v rámci 3. kola okresního přeboru Karviná. Domácí tým, který v minulém kole porazil Dolní Lutyni v poměru 3:2, tentokrát čelil posilněnému MFK Havířov, který nasadil několik hráčů z vyšších soutěží.

Od samého počátku zápasu byl Baník Rychvald pod intenzivním tlakem soupeře.

Od samého počátku zápasu byl Baník Rychvald pod intenzivním tlakem soupeře. MFK Havířov otevřel skóre ve 25. minutě gólem Adama Michalka. Avšak Baník Rychvald rychle odpověděl, když Jiří Sollich poslal přesný přímý kop na hlavu Kurušty, který vyrovnal na 1:1. Přesto krátce před přestávkou, v 45. minutě, "potáhl ze šestnácky" opět Adam Michalek a zajistil hostům vedení 2:1. Takto se obě mužstva odebrala do šaten s tím, že domácí měli co dohánět v druhém poločase.

Ve druhém poločase Havířov svou převahu potvrdil. V 56. minutě zvýšil náskok díky trefě Miroslava Hamroziho. Další moment přišel, kdy byl faulován jeden z hráčů Havířova v pokutovém území. Následně byl pokutový kop úspěšně proměněn, čímž Havířov navyšoval svůj náskok. Jan Pomykacz a Michal Čípel poté přidali další branky pro hosty. Baník Rychvald sice snížil na konečných 3:6 díky hatricku Kurušty, z nichž jedna branka byla z pokutového kopu, ale na více již nezbylo síly. Kurušta se tak stal nejenom hrdinou domácího týmu za tento zápas, ale i středem pozornosti díky svému skvělému výkonu a hatricku.

Utkání sledovalo 85 diváků a zápas řídil hlavní rozhodčí Matěj Kratochvíl, na čarách mu pomáhali Petra Boháčová a Jakub Tomas.

V průběhu zápasu udělil hlavní rozhodčí Matěj Kratochvíl žluté karty: Jiřímu Sollichovi ve 32. minutě za domácí a hostujícím hráčům Františku Jaškovi v 50. minutě a Petrovi Jandovi v 67. minutě.

Trenér Havířova hodnotil výkon svých svěřenců slovy: "Byl velmi slušný. Ve 3. třetině zápasu jsme trochu polevili a dali prostor soupeři, což nás stálo dvě branky. Přesto jsme se z toho probrali a ke konci přidali ještě jeden zasloužený gól."

Na druhé straně trenér Baníku Rychvald, Zdeněk Závacký, poznamenal: "Když hrajete proti týmu, kde někteří hráči obvykle nastupují v divizi, je v okresní soutěži těžké se prosadit."

Ačkoli se Baník Rychvald snažil podat co nejlepší výkon, první zápas před domácím publikem mu tentokrát nevyšel podle představ. MFK Havířov ukázal svou sílu a efektivitu v útoku.

Baník Rychvald se nyní bude muset rychle připravit na další kolo, zatímco MFK Havířov bude chtít své vítězné tažení pokračovat.