Dramatický úvod sezony v Dolní Lutyně: Baník Rychvald odváží tři body, ale mohl mít více gólů

Dramatický úvod sezony v Dolní Lutyně: Baník Rychvald odváží tři body, ale mohl mít více gólů

12.08.2023 - Dolní Lutyně

Na fotbalovém hřišti Sokol Dolní Lutyně byl zahájen první zápas fotbalové sezony 2023/24. Vzrušující střetnutí mezi Sokolem Dolní Lutyně a Baníkem Rychvald sledovalo 83 diváků pod taktovkou hlavního rozhodčího Rostislava Kramného.

V sestavě Baníku nastoupilIvan Daniel, Jandura Michal, Starostka Michal, Gorniak Radovan a Vondrák Jan, Blažek Roman, Musil Vojtěch, Riška Radovan a Sollich Jiří, Pohlodko Josef a Kurušta Lukáš.
 

Vstup do nové sezony byl z obou stran opatrný. Hostující Baník se dostal do vedení díky gólu Kurušty v 18. minutě. Druhá půle nabídla více vzrušení. Domácí Botur vyrovnal v 48. minutě. Nicméně Baník se rychle vzpamatoval a ve 55. minutě se prosadil Vojta Musil přímo z rohového kopu. Ačkoli měl Baník příležitost zvýšit své vedení, řada jeho šancí skončila neúspěchem. V 87. minutě Křižák vyrovnal pro domácí, ale krátce poté, v 89. minutě, se prosadil Riška a zajistil Baníku vítězství.

Ostrý duel přinesl svou dávku kontroverzí. Na straně Dolní Lutyně získali žluté karty Křižák v 90. minutě a Galocz ve 75. minutě. Hostující Baník měl své žluté karty uděleny Riškovi v 90. minutě a Kuruštovi v 83. minutě po skluzu do brankáře.

Trenér domácí Lutyně poukázal na nedostatek nasazení a kvality svého týmu v úvodním zápase sezony. Zdenek Závacký, trenér Baníku, zdůraznil administrativní problémy, které ovlivnily jeho sestavu, ale přesto byl spokojen s množstvím šancí, které jeho tým vytvořil.

První zápas sezony přinesl fanouškům spoustu emocí, s Baníkem Rychvald odvážejícím se z Dolní Lutyně s třemi body. Výkon hostů ukázal, že mají co nabídnout v nadcházející sezoně, zatímco Dolní Lutyně bude hledat cesty, jak zlepšit svůj výkon v následujících zápasech.

 

Karta zápasu

Kontaktní informace3

 

  • Logo T.J. Baník Rychvald z.s.
    T.J. Baník Rychvald z.s.
  • Adresa: Rychvald 1497, 735 32 Rychvald
  • Telefon: +420 603 521 427
  • E-mail:info@banik-rychvald.cz
  • Identifikační číslo: IČO: 45239142
  • Číslo klubu FAČR: 8030271
  • Forma: Spolek
  • Datová schránka: k7vvgwu

NEWSLETTER

Zadejte svůj e-mail
a my vám zašleme
další informace