Baník proti Věřňovicím: Příprava končí výsledkem 5:1

Rychvald, 5. srpna 2023 - Fotbalový stadion v Rychvaldu ožil přípravným zápasem mezi místním Baníkem a Sokolem Věřňovice. Všichni netrpělivě čekali, jak si oba týmy vedou před nadcházející sezónou okresního přeboru Karviná.

Baník nastoupil v sestavě:

• Brankář: Daniel Ivan
  • Obrana: Vondrák Jan, Cichoň Marek, Gorniak Radovan, Samlik Martin
  • Záloha: Kroščen Mario, Foltyn Josef, Kurušta Lukáš, Pohlodko Josef
  • Útok: Riška Radovan, Musil Vojtěch
  • Náhradníci: Holub Michal, Jandura Michal

Zápas začal velmi napjatě. I když se Baník pokoušel o kombinovanou hru, defenzivní chyby v obraně se nelítostně projevily. Ve 13. minutě se po nepovedeném zákroku obrany Baníku prosadil Erik Wybraniec a Věřňovice vedly 1:0.

Přestože Kurušta mohl v 20. minutě srovnat, skóre zůstávalo ve prospěch hostů. Nicméně tlak Baníku se vyplatil a v 36. minutě vyrovnal na 1:1 díky trefě Maria Kroščena. A ještě před koncem prvního poločasu dokázal Vojta Musil obrátit stav na 2:1.

Trenér Baníku, Zdeněk Závacký, v poločasové přestávce hodnotil: "Na míči jsme dobří, ale v obranně máme rezervy. Soupeř nás na začátku přehrál, ale poté jsme už začali držet balon."

Druhý poločas ukázal, že Baník se dokázal zlepšit. Vojtěch Musil svým druhým gólem v 60. minutě zvyšoval na 3:1. Krátce na to Kroščen přidal další dva góly, jeden z nich z penalty, a uzavřel skóre na 5:1.

Po zápase trenér Závacký Baníku komentoval: "Zasloužená výhra. Na míči jsme byli lepší, ale v obraně máme co zlepšovat." Na druhou stranu, trenér Věřňovic, Gábor Eduard, připustil: "První poločas byl docela slušný, ale ve druhém už bylo vidět, jak nás Baník přehrával. Měli jsme se více stáhnout, ale místo toho jsme byli pod tlakem."

Tento zápas ukázal, že i když Baník má co zlepšovat v defenzívě, ofenzivní síla mu bude v nové sezóně k nezaplacení. Oba týmy mají nyní týden na doladění formy před startem okresního přeboru.