Střelecký den na Baníku skončil 7:0

V osmém kole soutěže okresního přeboru jsme na domácím hřišti porazili Slávii Michálkovice 4:1. Zápas byl ovlivněn těžkým terénem po deštích a kontroverzní červenou kartou pro našeho hráče Radovana Rišky. I přes to jsme dokázali udržet vedení, které jsme si vybudovali hned v první půli.

Zápas jsme začali skvěle a už ve 3. minutě jsme šli do vedení, když Vojtěch Musil přeloboval brankáře soupeře po přesné nahrávce Radovana Rišky. O pět minut později jsme zvýšili na 2:0, když Vojtěch Musil proměnil penaltu po faulu na Pepeho Foltyna. V 16. minutě jsme přidali třetí gól, když Radovan Riška dorazil do brány míč po závaru v kaluži.

Vše se zdálo být ideální, ale v 19. minutě se zápas zkomplikoval. Radovan Riška dostal červenou kartu za napadení soupeře, jak uvedeno v zápise o utkání. Situace byla nejasná a jen málokdo ji viděl, ale rozhodčí Razima byl neoblomný. Zkušený hráč, jakým je jistě i Radovan, by se měl ale vyvarovat takových reakcí a nenechat se vyprovokovat soupeřem. Bohužel nám bude chybět pro následující těžký zápas s prvním Fučíkem Orlová.

Zbytek první půle jsme hráli v deseti a snažili jsme se udržet náskok. Soupeř se sice dostal do několika šancí, ale nedokázal je proměnit.

Druhý poločas byl podobný jako ten první. My jsme se snažili kontrolovat hru a soupeř nás ohrožoval svou aktivitou. Naše obrana byla pod tlakem, ale držela se statečně. Naše útoky byly spíše sporadické a nebezpečné.