11 statečných tentokrát nestačilo na Slovan Havířov

V neděli 4.9.2020 jsme odehráli venkovní zápas s jedním z lídrů naší soutěže B. Fučík Orlová. Zápas byl nervózní a plný boje, ale domácí byli efektivnější a zvítězili 3:1. Naši kluci se sice snažili a snížili na 1:2, ale v závěru jsme inkasovali třetí gól z brejku.

Zápas jsme začali špatně, když jsme hned v druhé minutě přišli o nového hráče Marka Cichoně, který se zranil a musel střídat. Naše střídačka tak osiřela.

Domácí byli od první minuty aktivnější a již po šesti minutách šli do vedení po nešťastné teči našeho obránce. Pak se hrálo nahoru a dolu bez výraznějších šancí na obou stranách. Až po jednom špatném odkopu naší obrany získali domácí míč a přidali druhou branku.

Baník se sice snažil, ale nedařilo se mu prosadit v útoku. Do konce poločasu se nic už tak zajímavého nedělo.

Do druhého poločasu trenér přeskupil hráče a poslal je do ofenzivnější sestavy. Baník začal dobře a více útočil, ale kýžená branka nepadala.

Až po jednom útoku a zmatku před brankou domácích se podařilo v 75. minutě Josefu Foltynovi snížit na 1:2. Domácí hráli vyloženě na brejky, a z jednoho z nich dali i třetí branku.

Na závěr musím ocenit přístup kapitána Kamila Bajdy, který nastoupil i přes nedoléčené svalové zranění a chtěl klukům pomoct. Bohužel si na zápase obnovil své svalové zranění.