Baník otočil zápas a Viktorku Bohumín nakonec porazil 4:1

V sobotu 29.8.2020 jsme byli svědky napínavého derby mezi domácím Rychvaldem a hostujícím Bohumínem. Domácí po slabší první půli prohrávali 0:1, ale ve druhé půli předvedli skvělý obrat a zvítězili 4:1. Tím si upevnili druhé místo v tabulce se stejným skóre jako první Těrlicko.

Průběh utkání

V 17:00 hod. se na rychvaldském hřišti sešlo 15 domácích borců a také fanoušci, kteří jim fandili po celý zápas. Očekávalo se derby s velkým "D", jelikož několik hráčů z obou týmů v minulosti působilo v opačném dresu. A právě proto byla mezi hráči i kamarády z obou klubů velká rivalita a chuť uspět právě v tomto duelu.

Začátek utkání byl opatrný a bez větších šancí na obou stranách. První vážnější příležitost měl v 11' minutě domácí Luke Bednář, který tvrdě vypálil z 25 metrů, ale hostující brankář byl pozorný a míč vyrazil. Hosté nás ohrožovali rychlými protiútoky a domácí obrana musela být ve střehu. Ve 37' minutě domácí podržel jejich skvělý gólman Emil Hekele, který zázračně zneškodnil gólovou šanci hostů.

Bohužel o dvě minuty později domácí inkasovali po chybě v jejich obraně a hosté je trestali střelou pod břevno. Do konce poločasu se domácí snažili vyrovnat, ale bez úspěchu. V kabině si domácí řekli pár ostrých slov a trenér jim dal jasný pokyn: "Nic jiného než vítězství a 3 body neberu!"

Obrat ve druhé půli

Do druhé půle nastoupili domácí s jednou změnou, Lukáš Svoboda nahradil Pištu Rigu ve středu pole. Hned od začátku byli domácí aktivnější a tlačili hosty do defenzivy. Vytvořili si několik slibných šancí, ale chybělo jim lepší zakončení.

Vyrovnání přišlo v 61' minutě, kdy Vojtěch Musil obstřelil z pravé strany hostujícího brankáře a vyrovnal na 1:1. Domácí radost byla obrovská a cítili, že mohou ještě více. Trenér poslal do hry další svěží síly, Mária Kroščena, Lukáše Košče a Petra Těžkého.

V 72' minutě dokonali domácí obrat, když Lukáš Bednář skvostně zakončil krásnou kombinaci Radovana Rišky, Pepe Foltýna a jeho samotného. Vedli 2:1 a hosté byli na lopatkách. Poslední pokusy hostů o vyrovnání domácí neohrozily, naopak mohli ještě navýšit skóre.

V 82' minutě zvýšili domácí na 3:1, když Vojtěch Musil hlavičkou skóroval po centru z pravé strany. Vše dovršil v 86' minutě Radovan Riška, který zahnutým "banánem" zatloukl poslední hřebíček do pomyslné rakve hostů. Zápas tedy skončil 4:1 ku prospěchu domácího týmu.

Závěr

Domácí zaslouženě získali tři body a potvrdili, že mají kvalitní a bojovný tým. Jejich fanoušci je odměnili bouřlivým potleskem a oni jim děkovali za podporu. Tento zápas jim dodal sebevědomí a motivaci do dalších utkání. Děkovali také hostům za férovou hru a přáli jim hodně štěstí v dalších zápasech.