Baník slaví první výhru sezony

Fotbaloví fanoušci se konečně dočkali. O víkendu odstartoval Okresní přebor Karviná. Po dlouhé vynucené coronavirové přestávce a zároveň komplexní letní přípravě, kterou jsme s A-týmem zahájili ihned po rozvolnění omezení, kdy jsme sehráli několik přípravných utkání s víceméně neutrální bilancí, jsme se sešli k první ostré zkoušce nového ročníku soutěže na hřišti Horních Bludovic.

Naši kluci byli lehce netrpěliví a nabuzení na první opravdové měření sil, a to se projevilo i v účasti k zápasu. Sešlo se nás 16 a tím se projevila kvalita základní sestavy, ale i lavička náhradníků. Vstup do utkání byl z naší strany koncentrovaný.

Tradičně máme kvalitnější první poločas, kdy jsou kluci soustředění a mají ještě dostatek sil. Pokyny nás trenérů byly jasné, proměňování šancí, střelba ze střední vzdálenosti, důsledná práce v obraně, pohyb na hřišti.

Z kraje prvního poločasu jsme lehce herně převyšovali tým soupeře a vytvořili si několik gólových šancí, které jsme bohužel neproměnili.

Ve13 minutě nebyla proměněna vyloženě gólová situace a v 15 minutě, ani velmi slibný přímý kop a opět se nám začaly v hlavách jevit minulé zápasy, kdy se nám neproměněné šance vymstily i třeba vzhledem k uklidnění našeho herního projevu.

V 17 minutě nám však vykouzlil úsměv na rtech Josef Foltýn a z levé strany pokutového území, po přečíslení, překonal soupeřova brankáře. Tímto alespoň trochu uklidnil tým po dříve neproměněných šancích. Byli jsme nadále na míči, ale dobrá spolupráce útočníků zejména s krajními záložníky, se do konce první půle nezúročila.

Do druhé půle jsme nastupovali s jedinou změnou ve středu pole, kdy nastoupila nová posila týmu Ladislav Džuga.

V 54 minutě jsme neproměnili závar před soupeřovu brankou a stav bohužel zůstával velmi těsný s jedinou brankou v náš prospěch. V 64 minutě další střídání a snaha o oživení hry v záloze, kdy Michala Janduru nahradil Lukáš Košč.

77 minuta a znovu neproměnění gólové situace. Hra začala být z naší strany křečovitější a snaha o udržení nejtěsnějšího výsledku se začala projevovat.

Naše kompaktní a velmi dobře hrající obrana v zádech s výborným brankářem Danielem Ivanem měla zejména od půle druhého poločasu spoustu práce, ale již nepřipustila do konce zápasu, kromě jednoho nastřeleného břevna, vážnější ohrožení naší brány a po dvou taktických střídání v závěru zápasu, jsme na hřišti soupeře urvali cenné první vítězství a oplatili jsme soupeři prohru a velmi vyostřené utkání 0:2 z minulého roku.

V 90 minutě ještě Pepe Foltýn nastřelil břevno soupeřovy brány a touto tečkou jsme se rozloučili se soupeřem. Nutno podotknout, že výkon hlavního sudího nebyl optimální.

Náš tým obdržel 4 žluté karty hlavně za protesty (často oprávněné z naší strany). Rád bych poděkoval celému týmu za bojovnost, výkon, zarputilost a snahu začít novou sezonu výhrou a docílit tím minimálně vytýčeného cíle pro tuto sezónu což je 5 místo v tabulce.

Příští zápas bude derby s Viktorií Bohumín 29.8.2020 a proto nás přijďte podpořit na domácí hřiště a společně poženeme naše kluky k dalšímu vítězství.