Těsná porážka Baníku v Havířově

Novou sezónu okresního přeboru 2019/20 zahájil v sobotu 24. srpna Baník Rychvald na půdě Slovanu Havířova.

Oba týmy se v začátku zápasu oťukávaly a hrálo se více ve středu hřiště. V druhé půlce prvního poločasu byl Baník zatlačen na své území, ze kterého sporadicky pronikal k brance soupeře.

Ve 23. minutě za faul v pokutovém území nařídil rozhodčí proti Baníku pokutový kop, který brankář Ivan Daniel bravurně vychytal. Převaha domácích byla znát i na počtu rohových kopů.

Slovan také vynikal v zahrávání standardních situací. Z jedné takové situace padl i první gól do sítě Baníku. První poločas tak skončil jednogólovým náskokem Slovanu Havířov 1:0. Situace se o něco zlepšila v druhém poločase.

V 49. minutě šel Vojta Musil z půlky sám na brankáře. Ten střelu nejprve chytil, ale pak ji pustil tak, že Musil míč spolehlivě dopravil za jeho záda. Nerozhodný stav vydržel až do 58 minuty, kdy po rychlém brejku Slovanu Havířov zakončoval opět Jan Antolík.

Ze standardní situace po faulu Erika Vybraniece padla v 71. minutě i třetí branka Slovanu Havířov. K remíze se v 81 minutě opět přiblížil Vojta Musil, který zpracoval přihrávku od Josefa Jakuba, obešel brankáře a vsítil druhou branku Baníku.

V závěrečné fázi se hra stávala více nervózní a plná emocí, ke kterému přispěly i výkony a rozhodnutí rozhodčích. Pomezní rozhodčí byli z řad laiků.

Velice stručné ohodnotil zápas trenér Závacký: „Byl to vyrovnaný zápas, ale rozhodčí nás poškodil“.

K zápasu ale i výkonu rozhodčích se vyjádřil i předseda TJ Lubomír Skýba. „První poločas velmi slabý. Druhý podstatně lepší. Rozhodčí jednoznačně pískal pro ně. Odpustil dvě penalty a 2 ofsajdy. Za druhý poločas klukům děkuji, bojovali“