Cenné vítězství Baníku na Viktorce

Ve 22. kolo okresního přeboru Karviná proti sobě nastoupily celky Viktorie Bohumín a Baníku Rychvald.

Skóre zápasu otevřel v 6 minutě Vojta Musil. Prokličkoval mezi dvěma hráči až před bohumínského golmana a akci zakončil gólem. K vyrovnání došlo ve 13. minutě po útěku soupeře po straně a centru na Gelera, který nezaváhal a zavěsil do baníkovské sítě.

Baník pak opět do vedení poslal v 15. minutě Štefan Rigo. Ten z 18 metrů a přímého kopu z levé strany poslal míč do krásné šibenice. K vyrovnání opět došlo v 24 minutě, kde bohumínský Hahn prošel mezi stopery Sekerou a Pisarčíkem a překonal baníkovského brankáře. Deset minut před koncem poločasu pak poslal Bohumín do vedení Marek Cichoň. Poločas skončil za stavu 3:2 pro Bohumín.

Druhý poločas patřil střelecky Baníku Rychvald. Od 60 minuty hrál Bohumín pouze v deseti. Za druhou žlutou kartu v zápase byl vyloučen Ladislav Džuga. V 65 minutě stáhl na sebe Riška nádherný prudký centr a nekompromisně proměnil.

O tři minuty opět Riška hlavou a rybičkou poslal míč golmanovi mezi nohy.

V 79 minutě se po faulu na půlce špatně domluvili hráči Bohumína s golmanem. Na golmana pak běžel zcela sám Musil s Andlem. Musil nahrál před prázdnou bránu Andlovi a ten proměnil.

Zápas tak nakonec skončil 3:5 pro Baník Rychvald.

„Byli jsme lepší, ale dlouho jsme nemohli prolomit jejich defenzivu. Hlavně odešli fyzicky úplně. Přestali běhat, a ještě nám pomohlo i vyloučeni jejich hráče“ řekl po zápase trenér Zdeněk Závacký.

Po 22. kole se Baník posunul z desátého místa na místo deváté. Na osmý Slovan Havířov ztrácí 6. bodů.