Vydřené vítězství se Žukovem

Vydřené vítězství se Žukovem

V sobotu 11. května se na hřišti Baníku Rychvald odehrávalo 20. kolo okresního přeboru Karviná. Baník hostil třetí tým tabulky Slovan Horní Žukov.

Domácí nastoupili v sestavě 4-4-2 i se zraněným Vojtou Musilem, kterého stále trápí zraněný kotník.

Skóre zápasu se v zápase poprvé a naposled měnilo v 21 minutě. Josef Rác z pravé strany zahrával aut na Rišku, ten jej hlavičkou sklepl na Vojtu Musila. Musil pak míč potáhl a přesnou střelou umístil míč do soupeřovy branky. Soupeř po tomto gólu bezprostředně zahrozil dvěma protiútoky, ale branku minul. Také Baník měl během druhého poločasu šance, ale tyto již v brance soupeře neskončily. Poločas skončil s výsledkem 1:0 pro domácí.

„První poločas, jsme byli lepší. Sice soupeř tam měl pár šancí, ale my jsme ubránili. Soupeř se dostal po šestnáctku, ale tam také končil. My jsme hráli celkem dobrý fotbal, první poločas, super.“ hodnotil první poločas trenér Zdeněk Závacký.

Druhý poločas byl více v režii Žukova. Ten Baník doslova na jeho území zamkl. Světlá chvilka přišla v 49. minutě po jednom z Baníkovských protiútoků. Riška přihrával unikajícímu Erikovi Vybraniecovi, ale ten bohužel bránu soupeře minul. V druhém poločase se skóre zápasu nezměnilo. Zápas skončil 1:0 pro Baník.

„Druhý poločas nás soupeř zavřel, a už jsme jenom bránili, došla fyzička. Žádné šance nebyly, jen Erik měl šanci.“ řekl k průběhu druhého poločasu Zdeněk Závacký.

„Druhý poločas jsme se víceméně bránili. Myslím že zasloužené tři body pro nás.“ doplnil Zdeněk Závacký.

„Ukázala se síla týmu a prostě vydřené vítězství. Ale Tak se má hrát a myslím si, že Baník na vůli vyhrát nebyl zvyklý.“ řekl po zápase kapitán mužstva Štefan Rigo.

Bojovnost týmu ocenil i předseda Lubomír Skýba. „Kluci hráli, bojovali, dřeli a vydřeli si vítězství 1:0. Druhý poločas bojovali, snažili-li se, ale soupeř měli navrch, měl více ze hry, ale kluci se drželi.“ Příští zápas hraje Baník opět na domácím hřišti. Čeká je soupeř nejtěžší. Vedoucí tým tabulky Hepo Petřvald.

Kontaktní informace3

 

  • Logo T.J. Baník Rychvald z.s.
    T.J. Baník Rychvald z.s.
  • Adresa: Rychvald 1497, 735 32 Rychvald
  • Telefon: +420 603 521 427
  • E-mail:info@banik-rychvald.cz
  • Identifikační číslo: IČO: 45239142
  • Číslo klubu FAČR: 8030271
  • Forma: Spolek
  • Datová schránka: k7vvgwu

NEWSLETTER

Zadejte svůj e-mail
a my vám zašleme
další informace