Havířov v druhém poločase otočil zápas.

V sobotu 4. května se odehrávalo 19. kolo okresního přeboru Karviná. Baník zavítal na domácí hřiště Slovanu Havířov.

Baník nastupoval v sestavě 4-4-2. v Útoku s Josefem Rácem a Radovanem Riškou. První poločas byl vyrovnaný. V 15 minutě šel Pepa Rác sám na branku a Baník se dostal do vedení. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

Druhý poločas začal opět vyrovnaně. V 67. minutě ale fauloval Aleš Čapla a byl z toho pokutový kop. Ten pak David Horniak proměnil a skóre se vyrovnalo na 1:1.

V 69. minutě Michal Jandura ztratil míč, byl z toho break soupeře a gól do baníkovské sítě.

V 82. minutě baníkovský golman dostal nahrávku, rozehrál to směrem k soupeři, tomu stačilo nahrávku přistrčit před prázdnou branku a byl z toho pro domácí třetí gól. Skóre zápasu na 4:1 pak definitivně v 88. minutě hlavou z rohového kopu upravil havířovský Jakub Šedivý.

„Goly jsme si dali sami. Minimálně bod jsme měli mít“ dodal krátce k zápasu trenér Zdeněk Závacký. Příští zápas hostí Baník na svém hřišti druhý tým tabulky Slovan Horní Žukov.