Baník si veze z Petřvaldu tři body

V 17. kole mistrovského zápasu okresního přeboru Karviná nastoupili v sobotu 20. dubna proti sobě sousedi z tabulky.

Devátý Slavoj Petřvald proti desátému Baník Rychvald. Baník nastoupil v sestavě 4-4-2. V útoku s Vojtou Musilem a Radovanem Riškou.

V začátku prvního poločasu Baník působil bojácně až ustrašeně. Toho využil v 28. minutě petřvaldský Tomáš Robenek, který otevřel skóre utkání na 1:0. Baník zůstal zatlačen na své polovině a díky nepřesnosti střelců Petřvaldu, ale i vynikajícího výkonu brankáře Ivana Daniela zůstalo skóre nezměněno. Baníku se podařilo prosadit až v 42. minutě, kdy po faulu na Vojtu Musila kopal Štefan Rigo přímý volný kop. Na nádherný centr naběhl Radovan Riška, který hlavičkou zavěsil míč do soupeřovy branky. Stav utkání se již do konce prvního poločasu nezměnil.

Druhý poločas byl pro Baník o poznání lepší. Byla vidět větší snaha a vůle po vítězství. Nicméně v 53. minutě Lukáš Košč zbytečně fauloval domácího Lukáše Doležala. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který Tomáš Robenek proměnil a zvýšil skóre zápasu na 2:1 pro domácí.

Baník se rozhodně nevzdal a podnikal útoky na branku soupeře, Při jedené z těchto akci po střele Vojty Musila zahrál soupeř rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Tu pak s přehledem Vojta Musil proměnil a stav zápasu upravil na 2:2. Zápas nabýval na nervozitě a začaly působit emoce. Šance byly na obou stranách, ovšem bez brankových zakončení.

Zápas pak definitivně v 88. minutě rozhodl Lukáš Bednář. Ten střelou z dálky po zemi k tyči umístil míč bezpečně do branky soupeře.

„Špatný začátek, pak se to trochu zlepšovalo, ale pořád to nebylo ono. Špatný fotbal na obě strany. Vyhráli jsme se štěstím, výborné tři body, nezasloužené, ale dobré.“ Takto hodnotil zápas trenér mužstva Zděněk Závacký.

Příští zápas Baník doma hostí zatím beznadějně poslední Gascontrol Havířov. Karta zápasu Fotogalerie"