První zápas Baníku pod novým trenérem

První zápas Baníku pod novým trenérem Zdeňkem Závackým.

První zápas pod vedením nového trenéra Zdeňka Závackého čekal v sobotním zápase 15. kola okresního přeboru Karviná fotbalisty Baníku Rychvald. Zdeněk Závacký nahradil dosavadního trenéra Luboše Pompu. Baník přezimoval na 10 místě se ziskem pouhých 9 bodů za tři vyhrané zápasy.

Jarní část sezóny zahajoval Baník na půdě soupeře v Těrlicku. Zápas začal Baník bojácně, dopustil se několika chyb a po čtvrt hodině hry tak soupeř vedl rozdílem dvou branek. Šance byly, ale ty zůstaly nevyužity. Poločas pak byl ukončen za stavu 2:0.

Do druhého poločasu měl Baník lepší vstup. Balóny se dařilo přes zálohu dostávat k útočníkům, ale vše končilo bez brankového zakončení. Po vyloučení domácího hráče v 66 minutě Baník zvýšil tlak což vedlo v 70 minutě po střele Vojty Musila ke kontaktnímu gólu. Baník tlačil, ale ke vstřelení vyrovnávací branky to nestačilo.

Veškeré naděje skončily v 96 minutě kdy třetí brankou Michal Havlásek zpečetil osud Baníku. Zápas tak nakonec skončil 3:1 pro Těrlicko.

„Byl to smolný zápas, ale druhý poločas hráli kluci obětavě a snažili se vyrovnat.“ Hodnotil zápas předseda Lubomír Skýba „Soupeř byl fotbalovější „shrnul zápas trenér Zdeněk Závacký.