Body zůstavají v Žukově

Nemocnost a zranění zamíchalo se sestavou Baníku Rychvald v zápase 9. kola proti Hornímu Žukovu.

V útoku se tak objevili Erik Vybraniec a Tomáš Janša. Přestože oba měli na kopačkách nejméně šest tutovek, k brankovému zakončení to nevedlo. Smůlu měl Tomáš Janša, který při jedné takové akci nastřelil břevno.

Do velmi slibné akce se dostal na začátku zápasu Josef Rác. Obešel posledního stopéra, a když si poslal si balón dopředu, tak ten jej v pokutovém území zezadu zkosil. Rozhodčí, přestože byl u toho blízko však penaltu neodpískal, naopak baníkovskému hráči pohrozil žlutou kartou. Baník střídal již v prvním poločase. Odešel Jakub Vítek. Ten nastoupil po nemoci a ve hře vydržel necelých 30 minut. Nahradil jej Michal Starostka, který do Baníku přišel z Prahy.

Vyrovnaný stav vydržel až do 44. minuty prvního poločasu gólem do šatny, kdy míč do branky nakonec tečoval žukovský Jakub Bolec. Do druhého poločasu nastoupil Baník se změnami v záloze. Záloha se tímto oživila a Baníku patřilo prvních patnáct minut hry. Pak ale přišla fatální chyba Ženíška. Ten místo odhlavičkování míče dopředu odhlavičkoval dozadu soupeři do brejku. Žukov vedl 2:0. Po tomto gólu se už Baník nevzpamatoval a soupeř nakonec zakončil zápas s výsledkem 4:0

„Celkové hodnocení? špatné, špatné“, zhodnotil celkově zápas zklamaný Luboš Pompa. „Mužstvo zklamalo po psychické stránce. Jedeme ještě na Hepo, uvidíme, co tam ještě uděláme. Když budeme v plné síle, tak možná to bude dobré“, doplnil trenér hodnocení.

„Ze začátku měly využít ty šance, bylo by to úplně jinačí, tak jsme se odevzdali, přestali kluci hrát a prohrávali zaslouženě. Nechápu to, jeden týden zahrají jak bohové a druhý týden zase jsou jako by neuměli hrát fotbal.“ Připojil své hodnocení předseda TJ Lubomír Skýba.