Po dvou porážkách doma Baník konečně bodoval

V sobotu 22. září zavítal do Rychvaldu Slovan Havířov. Kádr soupeře posílil o 5 vysokých hráčů a zdálo se, že bude silným soupeřem.

Baník do zápasu nastupoval s tím, že musí před domácím publikem ukázat, že výhra na Gas Controlu nebyla náhodná. Motivací bylo i to, že Baník doposud doma ani jednou nevyhrál. V posledním roce Baník na Slovan uměl zahrát. Venku remízoval 1:1 a doma jej porazil 4:1. Poslední zápas Slovan doma hostil Lokomotivu Louky, kterou porazil 6:2. Baník nastupoval v sestavě 4-4-2.

V brance Emil Hekele, vpravo Bajda. Posledním hráčem Gyürki. Vlevo Kusín a navrátivši se Ženíšek. Do zálohy nastoupili Josef Rác, vedle něj Lukáš Rymorz, vpravo Košč a vlevo Vybraniec.

V útoku pak Vojtěch Musil a Petr Jordán. Domácí se od prvních minut tlačili před bránu hostu, těm se po deseti minutách podařilo z tlaku vymámit a zápas se začal vyrovnávat. Byli to pak hosté, kteří ve 20 minutě otevřeli skóre zápasu. Odpověď domácích na nepříznivý stav přišla o osm minut později, kdy vyrovnávající branku vstřelil Vojta Musil. Tímto výsledkem končil i první poločas.

Druhy poločas začali hosté velkým tlakem, který ale domácí uhlídali.

V 61 minutě po kombinaci domácích vstřelil druhý gól Baníku Petr Jordán. Hostům se ale v 81 minutě podařilo vyrovnat. Jejich radost ale netrvala dlouho. Na vítězných 3:2 v 83 minutě zvýšil Vojta Musil. Tento stav pak zůstal až do konce zápasu.

Baník se také potýkal se zdravotními problémy. Na problémy s kotníkem si stěžoval Erich Vybraniec. Byl vystřídán Kamilem Volfem, který si za tři minuty zranil koleno.

„Byl to vyrovnaný zápas, měli jsme větší štěstí.“, krátce zhodnotil celý zápas trenér Luboš Pompa.

„Bojovnost až do poslední minuty, dík všem hráčům, kteří nastoupili a vydrželi do poslední minuty“, doplnil hodnocení trenér.

„Domácí zahráli dobře a měli vůli utkání dotáhnout do vítězného konce“, připojil se k hodnocení zápasu předseda TJ. Lubomír Skýba. Baník teď čekají dva zápasy venku. Domácímu publiku se opět představí až 13. října.