Baník překvapil Doubravu výhrou 2:1

V sobotu 18. srpna se naplno rozjel okresní přebor okresu Karviná. Baníku Rychvald los určil za soupeře mužstvo Baníku Doubrava.

Ten v loňském roce sestoupil do okresu z 1B třídy. Hrálo se na půdě soupeře. Naposledy se oba soupeři střetli na turnaji v Orlové, kde zápas v normální hrací době skončil nerozhodně 2:2 a Baník Doubravu porazil na pokutové kopy 3:2

V útoku nastoupili útočníci Vojtěch Musil, Denis Iliadis a Jordán Petr. Sestava nebyla ještě kompletní, chybělo 5-6 klíčových hráčů. Baník od první minuty začal nátlakovou hrou, kterou byli domácí překvapeni a zaskočeni.

Baníku se podařilo vsítit dva poměrně rychlé góly. První branka padla v 10 minutě z rohového kopu kdy se do branky trefil Jiří Kusin. Sedm minut po něm se do sítě trefil i Janša Tomáš. Tento stav vydržel až do konce druhého poločasu.

Druhý poločas začal evidentní snahou domácích zvrátit nepříznivý výsledek. Přesto se Baníku dařilo několikrát vyrazit do protiútoku, ale bez brankového zakončení.

Tlak domácích se zvýšil po vstřelení Bednářová kontaktního gólu v 65 minutě. Baníku začaly docházet síly, a tak začal více střídat. Přesto se Doubravě nepodařilo Baník zlomit a stav zápasů alespoň srovnat na nerozhodný stav. Nepomohlo tomu ani 8 minut nastaveného času.

Drama skončilo a Baník Rychvald tak zaslouženě nakonec vyhrál 2:1

„Jsem šťastný, že kluci pochopili, co se po nich chce a že to dokázali. Ke konci už jsme jen bránili ale dokázali jsme, že na to máme a můžeme mít vyšší cíle než jaké jsme chtěli, to je do 3 nebo 4 místa nebo na postup.“ Zhodnotil zápas a výkon hráčů trenér Luboš Pompa.

Spokojen byl i předseda Baníku Rychvald Lubomír Skýba „Druhý poločas byl sice slabší, ale ubránili jsme vítězství 2:1, spokojený“ řekl Lubomír Skýba k zápasu.

Příští týden 25. srpna hraje Baník svůj první domácí zápas s FK Těrlickem a tam musí 100% bodovat.