FK Těrlicko - Baník Rychvald 5:1

Souboj týmu z pátého a šestého místa se odehrával v sobotu 26. května v Těrlicku.

Domácí 5. tým tabulky FK Těrlicko hostil 6 tým, Baník Rychvald. Od začátku bylo jasné, že nepůjde o snadný zápas. Baníku chybělo pět klíčových hráčů.

I tentokrát zafungoval scénář z předchozích zápasů, kdy Baník do 5 minut od úvodního hvizdu obdrží branku. Tentokrát vydržel vzdorovat do 7. minuty, kdy se do Baníkovské sítě trefil domácí Adam Bureš.

Po celou dobu mělo Těrlicko převahu a bylo jen otázkou času, kdy padne další branka. Stalo se tak 3 minuty před koncem zápasu, kdy se do Baníkovské branky opět trefil Adam Bureš.

Druhý poločas se Baník trochu snažil, byly i nějaké šance ale zůstaly nevyužity. Naopak Těrlicko v 56 minutě zvýšilo skóre na 3:0.

V 68. minutě šel do hry i asistent trenéra Zdeněk Závacký. Hra se mírně zlepšila, ale prohra Baníku se již nedala odvrátit.

V 78. minutě se potřetí trefil do sítě Adam Bureš a upravil stav utkání na 4:0. Po ojedinělém útoku, kdy baníkovci již zápas „zabalili“ se podařilo Baníku vstřelit čestný gól.

V 82. minutě se mezi tři tyče trefil kapitán mužstva Vojta Musil.

„Co říct závěrem, tak špatný přístup hráčů jsem ještě ve své sportovní práci nezažil. Vymlouvat se, že ten má kotník, ten je na chatě, toho píchá v boku, toho bolí lýtko, ten nemá čas atd.“ zhodnotil zklamaně výkon mužstva předseda TJ Lubomír Skýba.