Body po zápase s Orlovou zůstávají doma

V sobotu 19.5.2018 bylo před 80 diváky odehráno 22. kolo okresního přeboru Karviná. Na domácím hřišti nastoupil Baník Rychvald proti Baníku Fučík Orlová.

Šlo o zápas s povinným vítězstvím proti desátému týmu tabulky. Po tomto kole je Baník na 6 místě tabulky. Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo jasné, že pro Baník to nebude snadný zápas.

Domácí proto začali opatrně. Přílišná opatrnost vedla k tomu, že již v 8 minutě zásluhou Eduarda Gorola vedli hosté 1:0. Hra se pak uklidnila a Baník začal hosty přehrávat.

Po celkem nenápadné akci v 30 minutě vyrovnal Vojta Musil na stav 1:1. Ten pak jako správný kapitán „zavelel“, aby se začalo víc útočit, proto že baníkovci mají navíc. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. Mírný tlak, který měli domácí pak vyvrcholil v 44 minutě, kdy se do branky soupeře trefil Karel Fritzl a zvýšil stav skóre na 2:1.

Poločas se pak již dohrál v poklidu. Druhý poločas začal tlakem hostů. Více než na půli soupeře se hrálo na vlastní půli. Přesto se domácím v 61 minutě po střele Vojty Musila podařilo zvýšit stav na 3:1.

Po třetí brance hosté zvýšili svůj tlak na domácí což vedlo k nepřehledným situacím, z nichž jedna v 66 minutě vedla k odpískání pokutového kopu pro Orlovou.

Po kopu penalty domácí golman vyrazil míč do břevna a zpět do hřiště. Rozhodčí viděl situaci jinak, tedy míč za brankovou čárou. Hosté tak opět snížilo na rozdíl jediného gólu. O dvě minuty později upravil stav skoré na 4:2 hlavičkou Petr Žák.

Penalty se dočkali v 80 minutě i domácí, a to po jednom ze zákroků hostujícího golmana na domácího hráče. Penaltu bezpečně proměnil kapitán Vojta Musil a stav utkání upravil na 5:2. Tento stav zůstal až do konce utkání. „Chci říct, že zas po týdnu Baník podal solidní výkon, ale až po vyhecování kapitána Vojty Musila, který už po několikáté vstřelil 3 branky. Ale je třeba pochválit celý tým za příkladnou hru a bojovnost.“ Zhodnotil výkon mužstva předseda TJ. Lubomír Skýba.