Drtivé Vítězství Viktorie Bohumín nad Baníkem Rychvald

Bohumín, 7. října 2023 - Ve včerejším utkání desátého kola okresního přeboru starších žáků svítilo na "výsledkové tabuli" neúprosné skóre 7:2 ve prospěch domácí Viktorie Bohumín proti Baníku Rychvald.

Hned v 8. minutě otevřel skóre Szczypinski Marek z Viktorie Bohumín, když proměnil přímý kop nařízený po faulu Nemeškúrthy Daniela z Baníku Rychvald. To byl první signál toho, co pak následovalo. O pět minut později se Nemeškúrthy snažil o vyrovnání, ale jeho pokus byl snadným úlovkem pro brankáře Viktorie. Ve 16. minutě zasáhl rozhodčí a udělil žlutou kartu Pišoji Markovi z Viktorie za faul na pronikajícího Blaníka Vojtěcha. Blaník měl v prvním poločase ještě dvě šance, nejprve v 18. minutě trefil tyč a ve 22. minutě byl jeho pokus zneškodněn brankářem Viktorie po skvělé přihrávce od Chvostkeviče Michala. V 30. minutě skončila první půle gólem Zdeňka Alexandra Pompy pro Bohumín po chybě obrany Baníku. O čtyři minuty později přidal Bohumín třetí gól, když Zamarski Teodor z Baníku neudržel střelu Szczypinského a Pompa doklepl do sítě.

Druhý poločas pokračoval v dominanci Viktorie. Hlaváč Tibor Sebastian zvýšil vedení na 4:0 ve 37. minutě, opět po chybě obrany Baníku. Ačkoli Baník měl v 39. minutě velkou šanci snížit po střele Blaníka, Uhlík Viktor nedokázal brankově zakončit. Ve 40. minutě Szczypinski Martin z Bohumína zvýšil na 5:0. Baník však nenechal fanoušky na holičkách a ve 44. minutě skóroval díky Blaníkovi Vojtěchovi. Přesto byl to znovu Bohumín, kdo ovládal hru, což potvrdil Szczypinski Marek svým golem v 63. minutě. V 70. minutě zvýšil Krosčen Marek na 7:1. Několik vteřin po restartu hry snížil pro Baník Nemeškúrthy Daniel na konečných 7:2.

Po zápase hodnotil asistent trenéra Baníku Rychvald, Libor Kellner: "1. poločas byl naprosto vyrovnaný. První gól v podstatě nedá se říct, že nás zlomil, ale na dalších 15 minut byli jsme prostě psychicky odrovnáni. Chybělo fakt málo, jak bychom se dostali zpět do zápasu. Myslím si, že dneska byla nejlepší sestava celou sezonu."

Tímto zápasem potvrdila Viktorie Bohumín svoji dominanci a Baník Rychvald si odváží domů lekci, na kterou jistě rádi zapomenou.