Baník Bez Šance: Slovan Vítězí 5:1!

Ve 9. kole okresního přeboru starších žáků dne 30.9.2023 se v deštivém dopoledni utkaly týmy Baník Rychvald a Slovan Havířov. Zápas byl odehrán na hřišti Baníku Rychvald, kde Slovan Havířov předvedl suverénní výkon a porazil domácí tým v poměru 5:1.

V sobotním deštivém dopoledni svítilo na hřišti Baníku Rychvald skóre 1:5 ve prospěch Slovanu Havířov. Baník Rychvald bohužel ani tentokrát nebodoval, zatímco Slovan si připsal vítězství, které jej posunulo na 8. místo tabulky s pěti body. Baník Rychvald zůstává na dně tabulky bez bodu.

Slovan Havířov vstoupil do zápasu s jedním z pravidelných střelců, Adamem Paličkou, ale musel se obejít bez Víta Študenta a Michala Trabury. Přesto to bylo právě Slovan, kdo dominoval od úvodních minut. Adam Palička otevřel skóre ve 3. minutě zápasu a stal se hlavní postavou utkání se třemi vstřelenými góly.

V 17. minutě se na skóre podepsal i hráč Baníku Rychvald, Michal Ozdinec, bohužel vlastní brankou. Domácí tým se sice pokusil o návrat do zápasu, když Vojtěch Blanik snížil v 21. minutě, ale Slovan si udržoval naději na výhru, když Daniel Klímek zaznamenal čtvrtý gól ve 34. minutě a Adam Palička pak pečetil výsledek svým třetím gólem v 56. minutě.

Přes dešťové počasí oba týmy předvedly bojovný výkon, s několika vášnivými momenty, jako když hráč Baníku Nemeškúrthy obdržel žlutou kartu ve 55. minutě za hru rukou.

Zápas byl ukázkou dominancí Slovanu Havířov, i přes nepřítomnost dvou klíčových střelců. Baník Rychvald musí znovu zvážit svou strategii, pokud chce v budoucích zápasech získat nějaké body. Příští kolo nabídne nové příležitosti oběma týmům k získání dalších bodů a zlepšení jejich pozice v tabulce.