Dolní Datyně dominuje nad Baníkem Rychvald v okresním přeboru Karviná po chybách obrany

Dolní Datyně, 17. září 2023 - Na fotbalovém hřišti v Dolní Datyni se odehrál napínavý zápas 7. kola okresního přeboru Karviná v kategorii starších žáků. Týmy Dolní Datyně a Baníku Rychvald se utkaly o důležité body. Před 45 diváky domácí tým Dolní Datyně ukázal svou sílu a zvítězil 4:1, přičemž všechny góly v síti Baníku padly po chybách obrany.

Od začátku zápasu bylo jasné, že dva hráči Dolní Datyně, číslo 7 Jan Kolář a číslo 10 Matěj Zukal, budou pro obranu Baníku velkým nebezpečím. Ve 20. minutě se Kolář prosadil a otevřel skóre zápasu, čímž potvrdil své nebezpečí. O čtrnáct minut později Zukal zdvojnásobil vedení a Baník se ocitl v obtížné situaci.

Po přestávce, v 47. minutě, Kolář znovu trestal chyby obrany Baníku a zvyšoval na 3:0. V 49. minutě obrana Baníku opět selhala, když se nechala překvapit a brankáři Baníku vypadl míč z ruky. Rychlým odkopem situaci zachránil obránce Baníku, ale bylo zřejmé, že obrana má problémy.

V 55. minutě měl Baník štěstí, když Jan Kolář trefil pouze tyč. V 58. minutě měl Vojta Blaník příležitost snížit, ale brankář Dolní Datyně jeho pokus zastavil. Rychlý protiútok vedený opět nebezpečným Kolářem znamenal čtvrtý gól v síti Baníku. Přesto se Baník nesložil a v 67. minutě Daniel Nemeškúrthy snížil na konečných 4:1.

Po utkání trenér Baníku Rychvald řekl: "Takže 1 gól si soupeři pracoval sám a zbytek jsme jim darovali my, díky našim chybám v obraně. Mohli jsme dát více než 1 gól."

Baník Rychvald bude muset zlepšit svou obrannou činnost, aby v dalších zápasech předešel podobným situacím.