Slavoj Petřvald si odváží výhru z hřiště Baníku Rychvald

Na hřišti Baníku Rychvald se 27. dubna 2024 odehrálo napínavé utkání mezi domácím týmem a hosty ze Slavoje Petřvald. Zápas, který sledovalo přesně 100 diváků, přinesl dynamický fotbal, zejména ve druhé půli.

V brance Baníku stál Ivan, obranu tvořili Ludvík, Pluta, Gorniak a Petraš. Ve středu pole se představili Riška, Foltyn, Kroščen, Sollich a Sivák, zatímco v útoku nastoupil Musil.

První poločas nabídl vyrovnanou hru na obou stranách s několika dobrými šancemi, avšak bez úspěšného zakončení. Obě mužstva bojovala s velkým nasazením, ale brankáři si udrželi čisté konto.

Dynamika zápasu se ve druhé polovině značně zvýšila. Slavoj Petřvald otevřel skóre v 57. minutě, když Lukáš Doležal úspěšně zasáhl do sítě domácích. Odpověď Baníku nepřišla dlouho čekat, Josef Foltyn v 66. minutě proměnil pokutový kop po faulu na něj a vyrovnal na 1:1. Poté Foltyn potáhl míč po levé straně a servíroval skvělý pas Nadhajskému, který se ocitl sám před brankářem, ale jeho zakončení mířilo těsně vedle. Tento moment byl klíčový, neboť hned z následné rozehrávky Slavoj zorganizoval rychlý brejk, který skončil druhou brankou a změnil stav na 1:2. Dvě další branky, jedna od Pavla Nemetha v 72. minutě a druhá od Lukáše Doležala v 80. minutě, pak definitivně rozhodly o výsledku 3:1 pro hosty.

S dnešním výsledkem Slavoj Petřvald potvrzuje svou dobrou formu na hřišti Baníku. V roce 2022 se zde utkání skončilo remízou 1:1, a v roce 2019 Slavoj vyhrál 4:1. Dnešní výhra 3:1 tedy přidává další úspěšnou kapitolu pro Petřvald v této vzájemné rivalitě.

Hosté prokázali svou efektivitu a schopnost obrátit zápas ve svůj prospěch, zatímco domácí, přestože bojovali, nedokázali využít své šance. Oba týmy nyní pohlížejí k dalším zápasům v sezóně, kde budou chtít navázat na dnešní výkony.