Baník Rychvald versus SK Horní Suchá B: Napínavé klání skončilo vítězstvím hostů

V sobotu 14. dubna 2024 se na fotbalovém hřišti v Rychvaldu odehrál napínavý zápas mezi domácím týmem Baník Rychvald a hostujícím SK Horní Suchá "B".

Tento zápas, sledovaný 80 diváky, byl řízen hlavním rozhodčím Josefem Nemcem a přinesl několik klíčových momentů, které rozhodly o jeho výsledku.

Toto utkání nebylo prvním střetem mezi Baníkem Rychvald a SK Horní Suchá "B". Již 27. srpna minulého roku se tyto dva týmy setkaly v rámci podzimní části sezóny, kde zápas skončil nerozhodně 2:2. V tomto předchozím duelu byl Baník tím, kdo musel neustále dohánět náskok soupeře, což dodalo dodatečnou dávku napětí a očekávání k tomuto jarnímu střetnutí.

Před zápasem si trenér Baníku Rychvald zvolil strategii 4-1-4-1, která byla zaměřena na defenzivní kompaktnost a podporu klíčového útočníka Vojty Musila. Hráči měli za úkol držet pevnou obrannou linii, být blízko u sebe, a především eliminovat rychlé hráče soupeře. Tato taktika byla klíčová pro způsob, jakým Baník přistoupil k utkání, a měla vliv na celkový vývoj hry, zejména na to, jak tým reagoval na útočné akce SK Horní Suchá "B".

Už v sedmé minutě se dění na hřišti rozproudilo, když Mario Kroščen zaútočil s míčem po levém středu. Jeho sprint z poloviny hřiště zakončil přesným centrem na Marka Cichoně, který, přes všechnu snahu, branku přestřelil. Tento moment byl jen úvodem do dramatického prvního poločasu.

Poté, co hra opět nabrala rytmus, následovalo ve 13. minutě rozčarování pro Horní Suchou. Daniel Orlický dostal za faul žlutou kartu, což přidalo na intenzitě zápasu. Toto přerušení hry bylo krátkým dechem před bouří, která se strhla o několik minut později.

Když hodiny ukázaly na 30. minutu, Baník uspořádal brilantní útočnou akci. Kroščen opět předvedl svou rychlost a výborně poslal míč Vojtovi Musilovi, který se snažil přelobovat brankáře. Míč sice byl vyražen, ale Kroščen, který dobíhal hru, poslal míč zpět do sítě a otevřel tak skóre zápasu.

Před koncem prvního poločasu však přišel moment rozčarování pro domácí tým. V 40. minutě se objevila chyba v obraně Baníku, když Tomáš Pavelka ztratil míč, a Jiří Oliva spolu s Jakubem Galíkem toho využili, čímž vyrovnali na 1:1. Tato akce byla zakončena Galíkovou přesnou střelou, která prošla za záda brankáře Ivana Daniela.

Konec prvního poločasu byl ještě více napjatý, když Mario Krščen zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku a nebyl schopen pokračovat. Baník musel dohrávat první polovinu v deseti hráčích.

Druhý poločas začal s mírnou převahou Horní Suché, ale přestože byli aktivnější, nedokázali své šance proměnit. V 55. minutě zkomplikoval situaci Baníku faul Jiřího Sollicha, po kterém následoval přímý kop. Petr Čermák centroval do šestnáctky, kde Ladislav Vrbacký tečoval míč do sítě – Horní Suchá vedla 2:1.

Baník se snažil odpovědět, a v 73. minutě Mario Kroščen opět exceloval v roli nahrávače, když centrování na Vojtu Musila bylo sice přesné, ale Musil v samotném zakončení neuspěl. Hned v další minutě mohl Horní Suchá zvýšit své vedení, když po rohovém kopu Frais Marek trefil horní břevno.

Zápas skončil vítězstvím Horní Suchá 2:1, přičemž oba trenéři reflektovali na hru svých týmů s rozličnými pocity. Trenér Baníku byl zklamaný, že jeho tým nedokázal využít své šance, zatímco trenér Horní Suchá přiznal, že i přes výhru nebyl s výkonem plně spokojen.