Fotografie z utkání Lokomotiva Louky a Baník Rychvald

Lokomotiva Louky Přejela Baník Rychvald 6:2

Ve víkendové dohrávce 1. kola okresního přeboru se Lokomotiva Louky rozjela v plné síle proti Baníku Rychvald a domů si odnesla výhru 6:2. Gólovou přehlídku na domácím stadionu ovládla především útočná hvězda Kristofer Bélai, který zaznamenal hattrick, zatímco Baník Rychvald odhalil slabiny v obranné strategii, na kterých bude muset zapracovat.

V sobotním odpoledni se v dohrávce 1. kola okresního přeboru střetla Lokomotiva Louky s Baníkem Rychvald. Přes počáteční zpoždění se na místním stadionu sešlo 70 diváků. Pod vedením rozhodčího Jozefa Nemce se utkání neslo ve znamení bohatého gólového přídělu, a nakonec skončilo jasným vítězstvím domácích 6:2.

Baník Rychvald se představil ve formaci 4-4-2, kde klíčové pozice zaujali Ivan Daniel v brance, Samlik s Plutou ve středu obrany, na krajích obrany působili Blažek a Cichoň. V záloze Kroščen se Sollichem, na křídlech se umístili Prachař a Riška. Útočná dvojice Kurušta a Musil měla za úkol narušit obranné linie Lokomotivy.

Lokomotiva Louky začala silně a rychle se ujala vedení díky brance Marcela Petřkovského v 2. minutě. když se Lokomotiva hned po úvodním hvizdu nastěhovala do obrany Baníku. Baník Rychvald se snažil vyrovnat, ale jeho střely byly nepřesné nebo zneškodněny brankářem domácích.

V 3. minutě byl před hranicí pokutového území faulován Prachař, ale Kurušta přímý kop neproměnil. V 5. a 8. minutě musel zasáhnout brankář Baníku Ivan Daniel proti útokům Louk. Lokomotiva Louky pokračovala v útočném stylu a v 14. minutě zvýšila na 2:0 díky Kristoferu Bélaiovi , který využil rychlého protiútoku, ten skóroval po slibně se rozvíjejícím útoku Baníku, když byl zastaven Riška s Musilem.

Baník Rychvald se nevzdal a v 23. minutě měl štěstí, když Lokomotiva Louky nastřelila tyč.

V 30. minutě se Baník Rychvald dočkal snížení, když Kurušta našel Musila a ten přehodil domácího brankáře. Lokomotiva Louky však rychle odpověděla a v 33. minutě obnovila dvoubrankový náskok díky Andrlíkovi.

V závěru poločasu měl ještě šanci Kurušta, ale jeho střela skončila vedle branky. Kurušta prohrál souboj s domácím brankářem. Na druhé straně Konderla měl šanci zvýšit náskok Lokomotivy, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila vedle branky. Těsně před závěrečným hvizdem vystřelil na branku domácích Jiří Sollich, ale byl z toho jen rohový kop bez brankového zakončení. První poločas skončil 3:1 pro Lokomotiva Louky.

Druhý poločas začal lépe pro Baník Rychvald, který vytvořil konstantní tlak a v 54. minutě snížil na 3:2. Riška zatáhl míč po levé straně a nacentroval na hlavu Kuruštovi, který skóroval. Baník Rychvald se snažil vyrovnat, ale na rozjetou Lokomotivu Louky to nestačilo. Lokomotiva Louky totiž v druhé půli přidala ještě tři góly a rozhodla o svém vítězství.

V 68. a 75. minutě se prosadil Bélai a v 83. minutě dokonal hattrick.

Trenér Baníku po zápase přiznal: "I když jsme se snažili hrát tak to nestačilo, Oni hráli jednoduše na toho Belaie, bohužel nebyli jsme ho schopni jej pokrýt." Tato slova poukazují na to, že ačkoli se Baník snažil hrát kolektivně, obranná taktika proti klíčovým hráčům soupeře selhala.

Výsledek tak odrazí těžkou práci, která čeká Baník Rychvald v nadcházejících trénincích, zvláště na zlepšení obranných mechanismů.