Zápas mezi Věřňovicemi "B" a Baníkem Rychvald v dohrávce 10. kola

Věřňovice a Baník Rychvald remizovali v dohrávce okresního přeboru

V neděli 8. října 2023 se odehrál zápas dohrávky 10. kola okresního přeboru Karviná mezi domácími Věřňovicemi "B" a Baníkem Rychvald. Zápas sledovalo 96 diváků a hlavním rozhodčím byl Artur Dabrowski. Konečný výsledek byl 1:1, stejně jako poločas.

Sestavy a výchozí situace

Baník nastoupil v sestavě: pravý obránce Samlík, levý obránce Vondrák, stopéři Pluta a Gorňák, pravá záloha Kroščen, levý záložník Pohlodko, defenzivní záložník Cichoň, střední záložník Musil a útok Blažek a Kurušta. V sestavě chyběli zranění Josef Foltyn a Radovan Riška. Vondrák nastoupil i přes nepříjemné zranění z posledního zápasu.

V sestavě Věřňovic chyběli Martin Černoch, Marek Púček, Erik Wybraniec a Daniel Böhm, ale byli posíleni několika hráči z A týmu.

Baník byl před zápasem na pátém místě v tabulce s 17 body, zatímco Věřňovice byly na třináctém místě s 9 body. Papírově byl Baník favoritem a měl si s Věřňovicemi lehce poradit.

Průběh zápasu

Zápas začal aktivněji Baník, který si vytvořil první střelecký pokus už ve 2. minutě, když střílel Vondrák, ale jeho pokus skončil v náruči brankáře. V 8. minutě se ale ujali vedení domácí, když po chybě obrany Baníku využil Martin Čopík a skóroval.

Baník se snažil odpovědět a v 10. minutě zahrozil Kurušta v šestnástce Věřňovic, ale jeho střela minula branku. O tři minuty později fauloval Gorňák a Věřňovice mohly navýšit náskok ze standardní situace, ale jejich střela šla vedle. V 14. minutě našel Kurušta na pravé straně nabíhajícího Blažka, ale ten míč netrefil čistě. O minutu později se dostal Kroščen sám na brankáře, ale ten jeho střelu vychytal.

V 31. minutě dostal Gorňák žlutou kartu za faul na Čopíka a o dvě minuty později nahrál Vondrák z levé strany Kuruštovi do šestnástky, ale ten hlavičkoval přímo do rukavic brankáře. Z celé akce byl vybojován rohový kop pro Baník. V 34. minutě se podařilo Baníku vyrovnat, když Musil přihrál z pravé strany Blažkovi a ten střelou k tyči nedal brankáři šanci. Stav utkání byl 1:1.

Druhý poločas byl vyrovnanější a oba týmy si vytvářely šance. V 63. minutě trefil Kurušta tyč Věřňovické branky a o šest minut později Blažek centroval z pravé strany na Kuruštu, ale ten hlavou minul. V 71. minutě fauloval Věřňovický Kula Baníkovského Prachaře a dostal žlutou kartu. Prachař vydržel hrát ještě šest minut, ale pak musel být vystřídán pro zranění. V 80. minutě byl pro zranění střídán i Gorňák.

V závěru zápasu ještě zahrozily Věřňovice v 82. minutě, ale jejich pokus skončil mimo branku. V 87. minutě protlačil Kroščen míč na Kuruštu, ale ten opět nedokázal brankově zakončit.

Ohlasy trenérů

Po zápase se k výkonu svých týmů vyjádřili trenéři obou mužstev.

Zdeněk Závacký, trenér Baníku Rychvald, řekl: "První poločas jsme byli asi trošku možná lepší na míči víc, pár šancí jsme si vypracovali, no a druhý poločas už byl takový vyrovnaný. Určitě jsme byli lepší fotbalově, ale bez gólu."

Marek Piskoř, trenér Věřňovic "B", řekl: "Hodnotím ho jako ubojovaný, z naší strany jsem spokojený s bodem, protože po minulých výsledcích jsme byli na tom velice špatně, takže jsem rád, že konečně ten bod jsme získali a kluci získali nějaké sebevědomí."

Dopady na tabulku

Baník Rychvald po remíze zůstává na pátém místě s 18 body, stejně jako MFK Havířov. Po vysoké porážce Loko Louky (předtím druhé) od lídra soutěže SK Dětmarovice (7:0 pro Dětmarovice) se na druhé místo posunul Slovan Havířov, který remizoval v Doubravě. Třetí jsou pak Loko Louky.