sobota, 27 duben 2019 19:49

Bospor poprvé okusil hořkost porážky

Po čtrnáctidenní pauze čekal na mladší žáky Baníku Rychvald další díl mistrovského utkání. Na svém domácím hřišti přivítali první celek soutěže FK Bospor Bohumín. Ten s přehledem vede soutěž a jedné jeho zakolísání vedlo k jediné remíze s Dolní Datyní.

BAN D72 5769Počasí bylo ideálně fotbalové a hráči pořádně nažhaveni. Soupeře se nezalekli a hned od počátku mu nenechali kousek volného prostoru. Tlak se vyplatil. Hned ve třetí minutě skóroval David Štebel a Baník se tak ujal vedení.

Smolná byla pro domácí 13. minuta, kdy po zmatku v obraně domácích a nedorozumění s brankářem a obránci padl nešťastný vyrovnávací gól.

Baník se naštěstí rychle vzpamatoval a necelou minutu po vyrovnávacím gólu se zásluhou Jirky Lercha opět ujal vedení. Do konce prvního poločasu pak Baník navýšil skóre ještě o dva góly zásluhou Jirky Lercha a Jirky Mazurka. Do kabin se odcházelo za stavu 4:1 pro domácí.

“O přestávce jsme hráčům říkali, aby pokračovali v poctivé hře a zbytečně nebyli zbrklí a nervózní, kdy další góly přijdou“, prozradil taktiku pro druhý poločas trenér Jiří Burget.

A taktika se vyplatila. Náskok domácích se nakonec rozrostl na 7:1, kdy Jirka Lerch dal celkem 4 góly, dva dal David Štebel a jeden Jirka Mazurek. Ke konci zápasu pak přišel ještě jeden zbytečný gól.

Soupeř pět minut před koncem snížil stav na 7:2.

Tímto výsledkem nakonec skončil celý zápas.

Bospor Bohumín tak letos díky Baníku poprvé pocítil hořkost porážky. Navíc tak hráči svému soupeři oplatili výsledek z podzimu, kdy Baník prohrál na hřišti soupeře vysoko 9:2

Trenérský tým byl s výsledkem a předvedenou hrou spokojený. Divákům se taktéž zápas velmi líbil. „Všichni už se moc těšíme na středu 1.5.2019, kdy opět doma hostíme Doubravu a bude se jednat o Baníkovské derby.“ doplnil na závěr René Burget.

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.